Hakkımızda

1985 yılında kırtasiye sektörüne adım atan Erdem Ticaret, bazı kırtasiye ürünlerini Türkiye’ye ithal eden ilk firmalardan biridir. 30 yılı aşan tecrübesini 2017 yılından itibaren SİLKA Kırtasiye İmalat san. ve Tic. Ltd. Şti. olarak devam ettirmektedir. Silka markası ile 2017 yılında silgi üretim tesisini kuran firma, yaklaşık olarak 2 yıl ARGE ve ÜRGE faaliyetlerini yürütmüştür. Bu süreç tamamlandıktan sonra, ilk olarak Türkiye kırtasiye sektöründe önemli markalara Private Label, OEM üretime başlamıştır. (Bu önemli markaların üretim süreci halen devam etmektedir).

Firmamız 2019 ikinci yarısından itibaren Silka & Silgy markasıyla silgi, 2021 yılında ise Kaly markasıyla kalem üretimine başlayarak, şu an iç pazar ve ihracat kanalında bu markaların satışını devam ettirmektedir. Ayrıca, global kırtasiye sektörünün kategori liderleri olan Kum, Kotobuki, Penac, Henkel Pritt vb. markalara da OEM ürün sunmaktadır. 

Üretime başladığı yıldan günümüze kadar ÖSYM’ye silgi üretmekte olan firmamız, ÖSYM’nin tek tedarikçisi olarak ticaretini devam ettirmektedir. 

Silka, İstanbul Küçükçekmece’de 3.000 metrekarelik alanda plastik hammadde, kırtasiye ve promosyon sektörlerine çözümler üretmekte iken, şu an 10.000 metrekarelik kapalı alana sahip İstanbul Arnavutköy’de bulunan yeni fabrikasında faaliyetlerine devam etmektedir ve her geçen sürede ürün portföyüne yeni kategoriler eklemektedir. 

Firmamız ve ürünlerimiz CE, ISO 9001 EN-71-1-2-3 tedarik kalite belgeleri ve standartlarına sahiptir.